Nowości - Naszą dewizą - wyobraźnia w pracy

Naszą dewizą - wyobraźnia w pracy

                                                           działalnosc proekologiczna alius-med-ratuj wilki ,wykupiono ceryfikat ochrony wilka

                                                           działalnosc proekologiczna alius-med-ratuj sóweczke ,wykupiono ceryfikat ochrony sóweczki-ginący gatunek

Nowości naszej Przychodni Rehabilitacji Dobry Rehabilitant

 

Kinesiotaping(plastry)-bez kolejek,pewny efekt,dobry rehabilitant z Łodzi

Najlepsza rehabilitacja (także po wylewach i rehabilitacja pourazowa, urazy sportowe) w przychodni ALIUS-MED ŁÓDŹ GÓRNA - WOLA RAKOWA
" Dobry Rehabilitant " dla ościennych gmin: 
Łódź, Andrespol, Rzgów, Tuszyn,  Brójce, na NFZ.

 

 

Plastrowanie wykonuje wyjątkowo doświadczony personel z wyższym wykształceniem.

Kliknij aby powiększyć obraz - plaster 1.jpg

 Plastrowanie dynamiczne (inaczej: kinesiotaping) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jest jedną z metod plastrowania. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka dr. Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster–Kinesio Tex Gold. Jest to plaster nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, odporny na działanie wody i umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

Zobacz wbudowaną w Internecie galerię zdjęć na:
http://www.alius-med.pl/nowo%C5%9Bci#sigProIdbf4e319e32

   Badania nad skutecznością plastrowania dynamicznego, są prowadzone od momentu stworzenia tej metody. Badania wykazały dużą poprawę stanu pacjenta przy dotkliwych bólach w dolnej partii pleców. Plastrowanie dynamiczne ma również zastosowanie przy wzmacnianiu mięśni czworogłowych uda podczas ćwiczeń izokinetycznych. W badaniu przeprowadzonym przez polskich lekarzy wykazano, że w leczeniu paliatywnym metoda plastrowania dynamicznego przynosi korzystne rezultaty. Jedno z badań naukowych wykazało poprawę w zakresie ruchów i bólu przy kontuzjach barku. Przy tym samym badaniu nie wykryto poprawy u młodych pacjentów z bólem ramienia.        

Dużo więcej szczegółów dowiesz się na miejscu w placówce. Proszę dzwonić z gmin Łódź, Tuszyn, Rzgów, Brójce, Andrespol.
 

strona internetowa Alius-med Łódź-Brójce Dobry Rehabilitant o plastrowaniu dynamicznym

Dla rozrywki: Tuszyn - historia

Pierwsza wzmianka o Tuszynie pochodzi z 1223 roku. Byl dóbrami królewskimi i posiadal komore celna.W 1416 roku Wladyslaw Jagiello zrobil je miastem królewskim. Tuszyn w XV wieku byl miejscem startowym dla królewskich polowan w okolicznych kniejach. W roku 1655 Tuszyn zostal zdewastowany przez Karola Gustawa. Miasto na jakis czas zupelnie podupadlo, dopiero naplyw ludnoœci zydowskiej w pod koniec XVII wieku nieco poprawil sytuacje ekonomiczna.Wskutek II rozbioru Polski Tuszyn wszedl w 1793 roku w sklad Prus. W 1807 roku Tuszyn znalazl sie w Ksiestwie Warszawskim,zas w 1815 w Królestwie Kongresowym. Wiek XIX to okres rozwoju  handlowego miasta. W Tuszynie odbywalo sie ponad 10 targów rocznie. Zjezdzali sie na nie do Tuszyna kupcy z odleglych stron - nawet Slaska. Naplyw do Tuszyna kolonistów niemieckich przyczynil sie do rozwoju rzemiosla.W latach 50. XIX wieku Tuszyn utracil dominujace znaczenie wskutek gwaltownego rozwoju nieodleglej Lodzi. W 1860 roku miasto liczylo prawie 2000 mieszkanców, 37% Zydów. W 1870 roku, jak wiekszosc malych miast w Królestwie Polskim, miasto Tuszyn rozkazem carskim pozbawiony zostal praw miejskich. W tym samym roku na ówczesnych 1820 mieszkanców Tuszyna skladalo sie  34% Zydów i 3% Niemców. Za czasów okupacji niemieckiej w 1915 roku Tuszyn uzyskal polaczenie kolejka dojazdowa z Lodzia przez Rzgow .  W roku 1921 starano sie o utworzenie w Tuszynie sanatorium przeciwgruzliczego, ostatecznie oddanego do uzytku w 1928 roku .Funkcjonuje do dzis. W roku 1924 Tuszyn odzyskal prawa miejskie. Ze wzgledu na dogodne polaczenie tramwajowe w koncu lat 20. XX w. zaczela zywiej rozwijac sie letniskowo i wypoczynkowo. W 1939 roku Tuszyn mial juz 4500 mieszkanców. Podczas okupacji Niemcy wywiezli ludnosc pochodzenia zydowskiego do getta w Lodzi, a nastepnie wymordowali. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie nalezalo do województwa piotrkowskiego. W tym samym okresie droga Tuszyn-Lodz przebudowana zostala na trase szybkiego ruchu, omijajaca centrum Tuszyna od poludniowego zachodu. Przez wiele lat w Tuszynie istnial zaklad filmów lalkowych Studia Malych Form Filmowych Se-ma-for (zlikwidowany w koncu lat 90. XX wieku). w Tuszynie powstaly zdjecia do slynnych lalkowych seriali:  Mis Uszatek, Mis Colargol, Pingwin Pik-Pok.

 

kinesiotaping taping plastry

 

 porady dla diabetyków-cukrzyca 2 typu

 nowinki wspólczenej medycyny-osiągniecia naukowe

 nowosci w pracy  alius-med

 
 

akupresura

 

kinesiotaping taping plastrowanie dla kobiet w ciazy

 

 pokaz najczęstszych operacji ortopedycznych

 

ranking szpitali województwa łódzkiego

 

 homeopatia