niedziela, 08 lipiec 2018 06:24

Cukrzyca typu 2 - Dobre rady od ALIUS-MED "DOBRY REHABILITANT" dla pacjentów z Łodzi, Tuszyna, Andrespola, Rzgowa i Brójec.
Dobra rehabilitacja i taping także są wskazane.

 

 • mimo , że lekarz zaleca inaczej- mierz cukier nawet 3 razy dziennie. Każdy niespodziewany wzrost poziomu cukru analizuj i wyciągaj wnioski. 
   
 • nie każdy produkt spożywczy zalecany przez literaturę i internet tobie służy. Wykryj jego niekorzystny wpływ na ciebie poprzez zalecane częste pomiary cukru. Ogranicz wtedy jego jedzenie.

   
 • postaraj się dołączyć ruch do twojej diety- np. kup sobie rowerek treningowy i kręć na nim w domu.

   
 • jeśli tylko możesz wybieraj dłuższą drogę. Staraj się jak najwięcej chodzić. Ukrwienie nóg jest bardzo ważne w cukrzycy.

   
 • UWAGA Z ALKOHOLEM !!! Nawet stosunkowo małe dawki przyjmowane regularnie-codziennie w postaci drinków po miesiącu spowodują poważny przyrost poziomu cukru przy identycznej diecie jak poprzednio. Widac podczas pomiarów cukrów, że organizm nie reaguje prawidłowo na przyjmowane leki. Przerwij przyjmowanie alkoholu a poziomy cukru zaczną wracać do prawidłowych poziomów po 2 dniach. Jeśli musisz napij się umiarkowanie tylko w weekend. To nie rozchwieje całego organizmu.

   
 • Zadbaj o jelita. Najnowsze badania naukowe wykazują, że może to być jeden z ważniejszych organów w ciele człowieka. Jest on połaczony bezpośrednim wielkim nerwem wprost z mózgiem człowieka. Skład bakterii istniejących w jelitach może decydować o twoim zdrowiu i samopoczuciu, a także odporności. Nie wrzucaj w jelita byle czego bo takie też będziesz miał zdrowie. Jedz codziennie: jogurty , kefiry (oczywiście naturalne), kiszone ogórki,kapuste,chleb czarny wysokiej jakości( nie z marketu), warzywa, jedno jabłko dziennie, 4-5 suszonych sliwek(plukanych) na śniadanie, soczewice i inne strączkowe. Przed spaniem nie jedz węglowodanów. Zaczyna się podejrzewać , że wiele chorób zaczyna się w jelitach - np Alzheimer.
   
 • Następne rady niedługo
   
Czytany 780 razy
Więcej w tej kategorii: « Filmyinstruktazowe Nowinki medycyny »