działalnosc proekologiczna alius-med-ratuj wilki ,wykupiono ceryfikat ochrony wilka

                                                           działalnosc proekologiczna alius-med-ratuj sóweczke ,wykupiono ceryfikat ochrony sóweczki-ginący gatunek

Akupresura i rehabilitacja po operacji biodra,endoprotezie stawu

-historia i ciekawostki-uzupełnienie rehabilitacji kręgosłupa kolana po endoprotezie udarze 

Kolebką akupresury są Chiny. Jej początyki są datowane na 5000 lat przed naszą erą. 3000 lat p.n.e Żółty Cesarz nakazał stosować akupunkturę jako jedyną i wyłaczną metodę leczenia. Nakłuwania cienkimi igłami mają za zadanie naprawę przepływu energii życia Qi(czytaj czi), która to krąży w całym organiźmie. Najstarszym dziełem poświęconym akupunkturze jest dzieło "Przyroda i życie". Dzieło to powstało prawdopodobnie 450 lat p.n.e. i składa się z 18 tomów.W dziele tym zamieszczono mapę z topografią 295 punktów akupunkturowych. Znajdziemy tam omówienie teorii 5 elementów (drzewo-ogień-ziemia-metal-woda) oraz poglądy na energię Qi i jej formy yang  i yin. Żyjący w latach 141-208 n.e. lekarz - uważany za pioniera chirurgii chińskiej zastosował akupunkturę do znieczulania pacjenta podczas  zabiegu. W 285 roku n.e. chiński lekarz opublikował dzieło, w którym opisano już 649 punktów.W latach 581-682 inny wybitny lekarz opublikował dzieło składajace się z 30 tomów, które służyło nie tylko lekarzom chińskim ale też wietnamskim i koreańskim. W latach 618 - 907 powstawały szkoły akupunktury jako wydziały szkół medycznych. W 1027 roku cesarz zlecił wykonanie pustych w środku modeli człowieka z brązu na których naniesiono przebieg 12 meridianów i 649 punktów. W XIV wieku mamy już 14 meridianów i 693 punkty. Rok 1600 to okres rozkwitu akupunktury. Odlano nowe modele z brązu  tym razem kobiety, mężczyzny i dziecka. W wiaku XVIII nastąpił pewien regres akupunktury. W Chinach zaczęły powstawać szkoły medyczny na wzór europejski. Wielu lekarzy wracało ze studiów w Europie i zaczęto uznawać akupunkturę jako metodę nienaukową. Od lat 1920 do końca II wojny światowej leczono żołnierzy akupunktórą więc nastąpił renesans tej metody.

Energia Qi i jej formy Yang i Yin.

W ciele człowieka istnieje i ustawicznie krąży siła życiowa Qi. Energia ta jest istniejącą we wszystkich istotach żywych a nawet wszelkich substancjach posiadających strukturę chemiczną. Każda komórka i narząd posiada większą lub mniejszą ilość tej energii. Suma wszystkich Qi stanowi o sile życiowej całego organizmu. Krążenie tej energii odbywa się w sposób ciągły i krąży ustalonymi kanałami zwanymi meridianami. Jeden cykl krążenia energi Qi trwa 24 h i zaczyna i kończy się w sercu. Ilość energi wpływającej do narządu zależy od ilości Qi w narządzie poprzedzającym. Dlatego w przypadku narządu chorego upośledzony w przepływie Qi jest także narząd następny. Więc ucisk (akupresura) lub nakłucie (akupunktura) punktu meridianu chorego narządu powoduje odblokowanie energii w narządzie chorym a także następnym.
 

Płuca - od 3:00 do 5:00
Jelito Grube - od 5:00 do 7:00 
Żołądek - od 7:00 do 9:00
Śledziona - od 9:00 do 11:00
Serce - od 11:00 do 13:00
Jelito Cienkie - od 13:00 do 15:00
Pęcherz Moczowy - od 15:00 do 17:00
Nerki - od 17:00 do 19:00
Mistrz Serca/ Osierdzie / Krażenie-Seks - od 19:00 do 21:00
Potrójny Ogrzewacz - od 21:00 do 23:00
Pęcherzyk Żółciowy - od 23:00 do 01:00
Wątroba - od 01:00 do 03:00

 

 

dobowy cykl krążenia energii Qi  

 

Narządy wykazują różną aktywność w ciągo dnia dlatego dzielimy je na:
dzienne
dzienno-nocne
nocne


Energia Qi dzieli się na 2 przeciwstawne energie  Yang i Yin , które jednak nie mogą egzystować samodzielnie. Energie te muszą pozostawać w harmonii. Zachwianie harmonii tych sił powoduje rozchwianie właściwości samoregulacyjnych organizmu. Siły te przenikają się i wiecznie zmagają. Charakter tych sił pokazuje poniższa monada.

energia  Yang i Yin - monada

Te siły wypełniają cały wszechświat i do Yang zaliczamy :światło, słońce, dzień, niebo, ogiń, ciepło, lato, rodzaj męski, siła, podniecenie, ruch, szybkość, radość. Yin to : ciemność, księżyc, noc, zimno, woda, rodzaj żeński, słabość, smutek, bezruch.  Narządy także należą do tych energii: Yang to narządy puste - żołądek, jelito cienkie, jelito grube, pęcherz moczowy i potrójny ogrzewacz. Yin to serce, osierdzie, płuca, śledzona -trzustka, wątroba , nerki.

 

Każdy człowiek ma wrodzony zasób obu energii Qi. Kto ma jej wiecej odznacza się lepszym zdrowiem, aktywnością zaś, ten który ma jej mnie jest szybciej się męczy i wolniej regeneruje siły.
Akupresura i akupunktura polega na udrożnieniu przepływu energii Qi. Czyni się to poprzez uciskanie punktów meridianów.

 

kinesiotaping taping plastry

 

 porady dla diabetyków-cukrzyca 2 typu

 nowinki wspólczenej medycyny-osiągniecia naukowe

 nowosci w pracy  alius-med

 
 

akupresura

 

kinesiotaping taping plastrowanie dla kobiet w ciazy

 

 pokaz najczęstszych operacji ortopedycznych

 

ranking szpitali województwa łódzkiego

 

 homeopatia